Historie Judo Bivoj

Historie a současnost klubu Judo Bivoj

Vítejte! Děkujeme za Váš zájem se dozvědět o nás více informací!

Náš judo klub, který poskytuje zázemí pro trénink juda dětem, dorostu a dospělým,

má mnohaletou historii s řadou zajímavých mezníků. Navazuje na bývalé organizace, jako je Judo club FZŠ Trávníčkova, SŠK Luka, Samuraj Praha a Judo oddíl Nad Štolou, v nichž působili například Jan Průša nebo Radek Šimek.

Aby se zjednodušila organizace, řešila se v letech 2010 až 2011 myšlenka jednotného konceptu. Díky tomu došlo roku 2012 k založení Juda Bivoj. Od roku 2019 jsme součástí Asociace pro volný čas, sport a kulturu, z.s.  Ale zpět k historii klubu. Již přes 20 let působíme na FZŠ Trávníčkova, za tu dobu u nás prošlo mnoho šikovných závodníků juda včetně současně úspěšných sportovců. Naši odchovanci se mnohonásobně prosadili jak na Mistrovství juda ČR, tak na veteránech či na zahraničních soutěžích, kterých se naši závodníci aktivně účastní a které klub společně s asociací plně podporuje.

V průběhu let se k nám postupně připojili i další zajímaví členové, závodníci či noví trenéři. V posledních letech se nám daří i ekonomicky, proto dochází k neustálé renovaci využívaných prostor, k nárustu odměn trenérů či též k udržování dlouhodobě nízkých cen pro aktivní judisty, především pak pro rodiny s více dětmi, které provozují krásný sport judo.

No a možná si ještě kladete otázku, proč právě Judo Bivoj?

Chtěli jsme jednoduché spojení, srozumitelné především pro děti a trocha inspirace pochází také od českého legendárního hrdiny Bivoje. Pevně věříme, že název je sympatický i Vám! I přes občasnou kritiku od konkurence si za ním pevně stojíme, stejně jako za naší dlouholetou prací, protože věříme, že provozovat sport má být radostí a ne byznysem.

Partneři

                       

 

Copyright © 2024 | AVČSK, z.s. | Všechna práva vyhrazena.